Darmowe kursy dla najbardziej potrzebujących uczniów – zachęcamy do współpracy z Fundacją Miasto i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego

Marzenie o dobrym wyniku podopiecznych z egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnego łączy wszystkich rodziców i nauczycieli. Pierwsze, poważne egzaminy w życiu to często znaczny stres, który można ograniczyć zapewniając uczniom poczucie, że są do niego dobrze przygotowani.

Dobry wynik to możliwość wyboru odpowiedniej szkoły średniej lub wyższej, czyli preferowanej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

W związku z tym Fundacja Miasto (powołana przez Związek Miast Polskich), wspólnie z Partnerem merytorycznym – Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, proponuje uczniom klas ósmych oraz maturalnych kursy przygotowawcze mające na celu wzmocnienie i uzupełnienie starań rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli w jak najlepszym przygotowaniu uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej i średniej. Nowe spojrzenie, inne rozłożenie akcentów, inny sposób przedstawienia znanych treści pomoże nie tylko uczniom mającym kłopoty w przyswojeniu wiedzy, ale również tym, którzy będą walczyli o najlepsze noty egzaminacyjne.

Zachęcamy Państwa do podpisania porozumienia i otrzymania bezpłatnych, pełnowartościowych kursów dla najbardziej potrzebujących uczniów (dzieci z ośrodków wychowawczych, uczniowie objęci pieczą zastępczą instytucjonalną i rodzinną). Po podpisaniu porozumienia przekażemy Państwu darmowe kody zgodnie z zapotrzebowaniem gminy.

Skorzystanie z propozycji Fundacji Miasto to ogromna pomoc władz samorządowych i szansa dla dzieci na lepsze wyniki w nauce, to wyrównanie barier i poprawienie dostępności do wiedzy, (także do preferowanych przez uczniów szkół średnich i wyższych), jakiej do tej pory nie było w polskiej przestrzeni edukacji. Kursy prowadzone w formule online, bez konieczności dojazdu i przemieszczania się, mogą wzbogacić ofertę miasta i przyczynić się do poprawy jakości życia swoich mieszkańców.

Więcej informacji tutaj: Zróbmy wynik – kampania wspierająca edukację młodzieży

Gminy i powiaty zainteresowane współpracą prosimy o wypełnienie krótkiego formularza internetowego, który pozwoli nam przygotować dla Państwa porozumienie o współpracy.

Zachęcamy Państwa do nawiązania współpracy i podpisania porozumienia z Fundacją i jej parterami.

Podziel się wpisem