Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe już 17-18 października w Poznaniu

W dniach 17 i 18 października w Poznaniu odbędzie się wydarzenie, które corocznie gromadzi w Poznaniu samorządowców z całej Polski. Zapraszamy do rejestracji na jesienną edycję Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego.

W programie forum znajdzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych oraz prezentacje w ramach Sceny Dobrych Praktyk. Uczestnicy wezmą także udział w wydarzeniach towarzyszących: Forum Rozwoju Miast i Kongresie Regionów.

Trzecia edycja forum jest szczególnie ważna ze względu na planowane na jesień wybory parlamentarne. Wydarzenie realizowane w ramach inicjatywy Local Trends ma być okazją do dyskusji ponad podziałami oraz wskazania największych wyzwań, z którymi mierzą się miasta, gminy i województwa.

Podczas poznańskiego forum poruszone zostaną kwestie związane z rozwojem infrastruktury biogazowni, efektywnością energetyczną w sektorze publicznym oraz zazielenianiem inwestycji samorządowych. Bardzo istotnym zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania będą także finansowanie oświaty, zarządzanie danymi oraz reforma kategoryzacji gmin.

Natomiast podczas wieczornej gali zostaną ogłoszone wyniki prestiżowego rankingu prezydentów „N15” realizowanego przez Newsweek Polska oraz plebiscytu „Miasta Przyjazne dla Biznesu” magazynu Forbes Polska.

– Local Trends to bardzo ważna inicjatywa, a to jak jest potrzebna – najlepiej obrazuje wysoka frekwencja. Zachęcam do udziału szczególnie przedstawicieli biznesu. Europejskie Forum Samorządowe to doskonała okazja do zaprezentowania technologii, które mogą poprawić jakość życia w miastach i gminach – dodaje Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP, organizatora wydarzenia.

Bilety na wydarzenie są już dostępne na stronie https://localtrends.pl/warunki-udzialu-efs/

 

W ramach partnerstwa strategicznego, miasta zrzeszone w Związku Miast Polskich otrzymują po jednym darmowym zaproszeniu, które w najbliższym czasie zostanie wysłane do naszych prezydentów i burmistrzów pocztą tradycyjną w wysyłce od współorganizatora – Grupy MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.)

#DołączDoDebaty

https://localtrends.pl/
https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres
https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/

***
Local Trends to projekt, którego celem jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju społeczno-gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego oraz kraju. Inicjatorami Local Trends są Centrum Myśli Strategicznych i Grupa MTP we współpracy z partnerami strategicznymi. Nad jakością merytoryczną wydarzeń czuwa Rada Programowa składająca się z kilkudziesięciu ekspertów – przedstawicieli administracji państwowej, samorządów, biznesu oraz nauki.

Organizatorzy: Grupa MTP, Fundacja Centrum Myśli Strategicznych

Gospodarze: Miasto Poznań, Miasto Sopot

Partnerzy Strategiczni: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Sopot, Miasto Poznań, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP.

Podziel się wpisem