Planowanie przestrzenne po nowemu – co wynika z nowelizacji ustawy? Zapraszamy na darmowy webinar

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym stała się faktem. Jaki jest zakres nowych przepisów? Jakie obowiązki nakłada na samorządy nowe prawo? Jak wpłynie ono na polskie miasta? Związek Miast Polskich i Fundacja Miasto zapraszają na darmowy webinar informacyjny!

Przyglądając się zmianom w planowaniu przestrzennym można powiedzieć, że mamy do czynienia z małą rewolucją. Na mocy ustawy o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i innych ustaw z dn. 7 lipca 2023 (Nowelizacja), modyfikacji uległo aż 50 ustaw. Jak teraz odnaleźć się w nowej rzeczywistości planistycznej? Właśnie o tym porozmawiamy 20 września.

O głównych założeniach i celach nowelizacji opowie Michał Gil, dyrektor Departamentu Polityki Przestrzennej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Następnie przejdziemy do procedur i terminów. Jaki zakres prac czeka polskie miasta? Jaka jest perspektywa czasowa wprowadzanych zmian? Wszystkie szczegóły na ten temat przedstawi Agata Legat z Kancelarii Ziemski & Partners.

W kolejnej części omówimy obszar operacyjny i rodzące się wątpliwości. Jedną z nich jest kwestia – jak ma się plan ogólny do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Czy dokumenty, nad którymi pracowały zespoły miejskie są już niepotrzebne? Z czego powinny się składać nowe opracowania? Jak nowe wytyczne wpłyną na wdrażanie lokalnych polityk rozwoju? Te wątpliwości rozwieją Marek Karzyński i Marcin Turzyński z Związku Miast Polskich.

To jeszcze nie wszystko! Oprócz przedstawienia najważniejszych informacji, porozmawiamy również o długofalowych konsekwencjach dla samorządów. Pod jakimi warunkami, będzie można prowadzić skuteczna politykę przestrzenną? Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć już 20 września podczas webinaru.

Do udziału szczególnie zapraszamy:

  • kierowników i pracowników wydziałów odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne oraz politykę rozwoju,
  • radnych gminnych odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji związanych z planowaniem przestrzennym i rozwojem,
  • wszystkich zainteresowanych planowaniem przestrzennym i rozwojem lokalnym.

Nie czekaj, zarejestruj się już dziś!

Rejestracja ➡️ http://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/planowanie-przestrzenne-po-nowemu/register

Link do pobrania programu: Program Planowanie po nowemu

Prezentacje:

Podziel się wpisem