Planowanie przestrzenne po nowemu. Zapraszamy na kolejny darmowy webinar informacyjny dla miast

7 lipca 2023 r. uchwalona została ustawa o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i innych ustaw. W jej efekcie modyfikacji uległo aż 50 innych ustaw. 20 września ub.r. Związek zorganizował pierwszy webinar z cyklu spotkań, podczas którego został przedstawiony zakres nowych przepisów oraz obowiązki, jakie nakłada na samorządy nowe prawo.

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu online, które pozwoli zgłębić tematykę planowania przestrzennego i polityki rozwoju.

Webinar odbędzie się 15 lutego o godz. 12.00.

Program znajduje się tutaj.

W pierwszej części spotkania Marcin Turzyński, ekspert Związku Miast Polskich przedstawi zagadnienia integracji planowania przestrzennego i strategicznego oraz elementy wymiaru przestrzennego strategii rozwoju. Następnie przejdziemy do analizy Planu Ogólnego zgodnie z aktualnymi aktami wykonawczymi.

W kolejnej części spotkania poruszymy aspekty prawne i konsekwencje dla samorządów związane z wywołaniem planu ogólnego oraz uchwalaniem planów miejscowych zgodnie z art. 27a UPZP , które zaprezentuje Edyta Wielańczyk-Grzelak z kancelarii prawnej z ZIEMSKI&PARTNERS KANCELARIA PRAWNA Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.

W końcowej części webinarium zaprosimy Państwa do dyskusji oraz sesji pytań i odpowiedzi. Przekażemy także prezentację oraz zaproszenie na kolejne szkolenia uszczegóławiające podjęte zagadnienia.

Do udziału szczególnie zapraszamy:

  • kierowników i pracowników wydziałów odpowiedzialnych za planowanie przestrzenne oraz politykę rozwoju,
  • radnych gminnych odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji związanych z planowaniem przestrzennym i rozwojem,
  • wszystkich zainteresowanych planowaniem przestrzennym i rozwojem lokalnym.

Zapraszamy do rejestracji!

Rejestracja: : https://zwiazekmiastpolskich.clickmeeting.com/planowanie-przestrzenne-po-nowemu-2/register

 

Podziel się wpisem