Powiat Oleski z nową strategią rozwoju – Powiat Oleski 2030+

Dobiegły końca prace związane z przygotowaniem dokumentu strategicznego dla powiatu oleskiego Powiat Oleski 2030+. Po licznych spotkaniach, analizach, warsztatach i badaniach społecznych, zespół Fundacji Miasto – w składzie Danuta Wesołowska i Piotr Guzek – przekazał samorządowi powiatu oleskiego trzy dokumenty: Raport diagnostyczny, Strategię rozwoju Powiat Oleski 2030+ oraz dokument operacyjno– wdrożeniowy – Listę zadań.

Oto, co mówią autorzy:

  • Pracowaliśmy przede wszystkim z Radą Programową powołaną przez Starostę Oleskiego w celu opracowania dokumentów. To była bardzo efektywna praca, która okazała się nie tylko twórcza, ale i bardzo satysfakcjonująca.
  • Zapytaliśmy mieszkańców powiatu oleskiego o to, jak wyobrażają sobie swoją małą ojczyznę w perspektywie najbliższej dekady.
  • Rozmawialiśmy z przedsiębiorcami o tym, jak jeszcze bardziej wzmocnić współpracę pomiędzy sektorem lokalnej gospodarki a samorządem.
  • Wsłuchaliśmy się wreszcie w głos samorządowców i urzędników, którzy opowiedzieli nam o planach rozwojowych i pomysłach na rozwój powiatu oleskiego.

Bardzo dziękujemy za te wszystkie spotkania i rozmowy. Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyły nas władze i pracownicy samorządowi powiatu oleskiego. Liczymy na to, że wdrażanie Strategii Powiat Oleski 2030+ przyczyni się do jego dalszego rozwoju i życzymy wielu sukcesów!

Podziel się wpisem